• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Fare İle Mücadele

Fare ile mücadele hizmetleri, Fareler evlerde en çok rastladığımız haşerelerin başında gelmektedir. Evlerin yanı sıra, iş yeri, apartman, park, bahçe vb. her alanda farklı bir fare türüyle karşılaşmanız mümkündür. Kirli alanlarda bulunan ve buralarda yaşayan canlılar, insan sağlığı açısından en zararlı canlı türlerinden biridir. Gezdiği bölgelerdeki mikropları ve bakterileri insanlara bulaştırma kapasitesine sahip farelere karşı etkili ve sağlıklı korunma yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Fare ilaçlama istasyon kurulumu ve çeşitli zehirlerle mümkündür. Ancak çok hızlı hareket eden ve oldukça zeki olan bu canlılara karşı profesyonel yardım almadan başa çıkmanız oldukça zordur.

Omurgalı ve kemirgen bir hayvan türü olan farelerin birçok farklı türü bulunmaktadır. Bu nedenle her fare ilacı ve fare yakalama yöntemi tüm fareler için etkili olmamaktadır. Kısa süre içinde farelerden kurtulmak ve bir daha bu sorunlarla karşılaşmamak için firmamızdan kurumsal destek alabilirsiniz.

Fare ilaçlama hizmetleri Nasıl Yapılır?

Fare ile mücadele de kullanılacak ilaçlama ve yakalama yöntemleri, fare cinsine göre belirlenmektedir. Şayet söz konusu farenin cinsi bilinmiyorsa o zaman genel ve en etkili yöntemler kullanılır. Yaşam alanlarında ilaçlama talebiyle karşılaştığımız yaygın fare cinsleri arasında:

  • Fındık faresi,
  • Çatı faresi,
  • Tarla faresi,
  • Lağım faresi,

Yer almaktadır. Her tip fare çeşidi için firmamız tarafından farklı yöntem ve ilaçlama teknikleri kullanılmaktadır. Fare ilaçlama fiyatları da kullanılan bu yöntemlere ve ilaçlama alanlarına göre değişiklik göstermektedir.

En Etkili Fare ilaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Farelere karşı günümüzde birçok modern teknik ve ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır. Özellikle çeşitli araç ve gereçlerin farelerle mücadele için özel olarak tasarlanması süreci daha da kısaltmaktadır. Yaygın olarak farelerle mücadele için kullanılan yöntemler arasında:

  • İstasyon mum blok,
  • Serpme ilaçlama yöntemi,
  • Zehirleme yöntemleri vb.

Yer almaktadır. Fare ile mücadele de en etkili ilaçlama yöntemleri arasında yer alan bu teknikler, uzmanlarımız tarafından evin kritik bölgelerinde uygulanmaktadır. Bu sayede tüm fare cinslerine karşı güçlü bir korunma elde edebilirsiniz. Fare ilaçlama firması olarak sektörde ilk sırada anılan firmamız, hayatınızı böceklerden ve haşerelerden korumak adına kalıcı çözüm önerileri sunmaktadır.

Yaşadığımız her alanda karşımıza çıkabilecek canlılar olan fareler bazen elektronik eşyalarımıza bazen evimize bazen de gıdalarımıza zarar verebilmektedir. Bu durum hiç ummadığımız anda büyük masraflarla karşı karşıya kalmamıza sebep olmaktadır.  Fare ile mücadelede en etkili yöntem kurulan fare istasyonları ile yapılan uygulamalardır. Bu uygulama sırasında farelerin geçiş yollarının tespit edilip, hangi noktalara fare istasyonlarının kurulacağı belirlenmelidir. Bu da ancak profesyonel ekipler tarafından yapılabilmektedir.

BENZER YAZILAR

Diğer Haşerelerle Mücadele

Haşere ilaçlama işlemi, zararlı haşereleri ve bunların yol açtığı ha talıkları, hazırlanan çeşitli kimya al ilaçlarla yok etmek için mücadele yöntemidir Haşereler ile...

Akrep – Yılan Mücadelesi

Dünyanın her yerinde ve farklı bölgelerinde çeşitli haşereler bulunur Bu haşereleri hayatımızda i temeyiz Çünkü bu haşereler in an ağlığını tehdit etmektedir Ev ve iş...

Pire – Kene Mücadelesi

Evinizde pire olduğunu keşfetmek üzücü bir durum ve yaşam döngü ü nedeniyle pire kene mücadele i ni kontrol etmek için yokuş yukarı bir avaştır İ ter kendi atın aldığınız...

Karasinek Mücadelesi

Sinek, her ortamda görülebilen uçan haşere ınıfından böceklerdir Özellikle ıcak havalarda, çöplük ve dere kenarlarında yoğun olarak görülür Kör inek, ivri inek, kara inek...

Bu web sitesi Grafix Reklam ve C.A.T. Web Tasarım tarafından yapılmıştır.