• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Sivrisinek – Yakarca Mücadelesi

Sivrisinekler yaz aylarımızı bazen çekilmez hale getirebilen haşerelerdir. Sizlerin ve misafirlerinizin yaz sezonunu rahat bir şekilde geçirebilmesi için sivrisinek biyolojisinde de bahsettiğimiz gibi mücadeleye en geç nisan ayından itibaren başlanmalıdır. Sivrisinek – yakarca mücadelesi kapsamında iki yöntemin uygulanması gerekmektedir.

-Larva mücadelesi: Profesyonel ekibimiz tarafından evinizin ya da işyerinizin etrafı kapsamlı bir şekilde taranmakta ve sivrisineklerin üreyebileceği alanlar tespit edilmektedir. Bu alanlar uygun larvasit (larva öldürücü) ürünler ile ilaçlanmaktadır.

-Araç Üstü ULV (Ultra Low Volume) mücadelesi: Uçkun sivrisineklere karşı özellikle gün batımı saatlerinde yapılması gereken bir uygulamadır. Bu uygulama yapılırken uygulayıcı personelin sahadaki rüzgâr durumu, alanın genişliği, uygun ürünün seçimi gibi faktörleri aynı anda değerlendirebilecek yeterlilikte olması mücadelenin başarıya ulaşması açısından çok önemlidir. 

Sivrisinek yakarca mücadelesi nin başarılı bir şekilde sürdürülmesi için bu iki yöntemin birlikte, profesyonel ekiplerce ve rutin bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yakarcalar üreme alanlarının çok çeşitli olması nedeniyle sivrisineklere göre mücadelesi çok daha zor olan haşerelerdir. Uyguladığımız çeşitli mücadele yöntemleri ile yakarcayoğunluğunu sizlerin rahat edebileceği duruma getirmekteyiz. 

Sivrisinek İlaçlama hakkında bilgiler

Sivrisinekler dünyanın her yerinde yaşayabilen kanatlı, eklem bacaklılara ait bir türdür. Sivrisinekler yapısal olarak ince ve narin bir yapıya sahiptirler. Sivrisinekler baş, göğüs ve karın olmak üzere toplam üç bölümden oluşurlar. Baş kısımlarında yönlerini bulabilmelerini sağlayan iki adet antenleri, göğüs bölümüne bağlı altı adet uzunca ayakları vardır. Sivrisineklerin nefes almaları kuyruktaki solunum tüpleri aracılığı ile olmaktadır.

Sivri Sinek Zararları; Sivrisinek kan emdiği için kan yoluyla; Sarı Humma, Fil hastalığı, beyin iltihabı, sıtma hastalığını bulaştırabilir.
Bu canlılar daha çok geceleri hareket etmektedirler. Gündüzleri ise dinlenirler.

Sivrisinek nerede yaşar?

Sivrisinek, yaşamak için bol ağaçlık, yeşillik alanları, hayvan barınağı, bataklık, lağım, gibi yerleri seçer. Sivrisinek yaşadığı alanlarda insanlara oldukça rahatsızlık verir. Sivrisinek ilaçlamasının periyodik olarak yapılması gerekir.
Sivrisinek nasıl beslenir?
Sivrisineklerin erkekleri meyve özleri ile dişileri insan ve hayvan kanı emerek beslenme sağlar. Sivrisinek, şekerli ve karbonhidratlı besinlere de oldukça ilgi duyar. Uçarken bu besinlerin kokularını alır, açıktaki gıdalara konarak beslenme sağlar. Dişi sinekler yumurta bırakabilmek için kan emmeye ihtiyaç duyarlar.
Sivrisineklerden bulaşan hastalıklar hangileridir?
Sivrisinek birçok hastalık mikrobunu üzerinde taşır. Üzerine konduğu meyve ve sebzelere mikroplarını bırakır. Bu şekilde mikroplar değişik alanlara dağılır. Kan emen dişi sivrisinekler, insandan insana hastalıkları yayarlar. Sivrisinekten bulaşan hastalıklar, sıtma, fil hastalığı, şark çıbanı, kolera, dizanteri, alerjik hastalıklardır.

Sivrisineklerden bireysel olarak yapacağımız ilaçlamadan bulunan alan ve ortamlara göre kurtulmak kolay olmayacak, yapılan işlemler net sonuç vermeyecektir. Sağlığınıza ve çevrenize zarar vermeden uzman sivrisinek ilaçlama ekiplerinden destek almanız gerekmektedir.

İlaçlama firması olarak deneyimli personelimizle her zaman yanınızdayız.

BENZER YAZILAR

Diğer Haşerelerle Mücadele

Haşere ilaçlama işlemi, zararlı haşereleri ve bunların yol açtığı ha talıkları, hazırlanan çeşitli kimya al ilaçlarla yok etmek için mücadele yöntemidir Haşereler ile...

Akrep – Yılan Mücadelesi

Dünyanın her yerinde ve farklı bölgelerinde çeşitli haşereler bulunur Bu haşereleri hayatımızda i temeyiz Çünkü bu haşereler in an ağlığını tehdit etmektedir Ev ve iş...

Fare İle Mücadele

Fare ile mücadele hizmetleri, Fareler evlerde en çok ra tladığımız haşerelerin başında gelmektedir Evlerin yanı ıra, iş yeri, apartman, park, bahçe vb her alanda farklı...

Pire – Kene Mücadelesi

Evinizde pire olduğunu keşfetmek üzücü bir durum ve yaşam döngü ü nedeniyle pire kene mücadele i ni kontrol etmek için yokuş yukarı bir avaştır İ ter kendi atın aldığınız...

Bu web sitesi Grafix Reklam ve C.A.T. Web Tasarım tarafından yapılmıştır.