• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Yarımada İlaçlama

Böcek ilaçlama, yaşam alanlarımızı işgal eden aynı zamanda sağlığımızı tehdit eden haşerelerden kurtulmak için oldukça büyük önem taşır. Eklem bacaklılar sınıfının en kalabalık hayvan grubu olan böceklerin 1 milyondan fazla sayıları vardır. Böcekler dünyanın her yerinde bulunurlar. Böceklerin yaklaşık tür sayısı 2.000.000’dur. Türce zengin olan böceklerin her birinin bağışıklık sistemleri de farklı işler. Bu durum böceklerin ilaçlara karşı dirençlerinde değişiklikler göstermektedir. Böcek ilaçlama işlemi, bu sebeplerden dolayı bilinçli yapılmaz ise istenilen sonucu vermez.

Böcekler hızla üreme özelliğine sahiplerdir. Buda bulundukları ortamı çok çabuk sarmalarına neden olmaktadır. Milyonlarca türe sahip böcekler, sıcak iklimleri daha çok sever. Yaz aylarında sıklıkla rastladığımız böcekler ev, işyeri gibi yaşam alanlarınızı istila eder.

Yaydıkları mikroplar ile ölümcül hastalıklara neden olurlar. Bu durumda yapmamız gereken böcek ilaçlama firmalarını arayarak ev, işyeri gibi yaşam alanlarınızı ilaçlatmaktır. Böcek ilaçlama bilinçli yapılmalıdır. Böcekler türleri gereği birbirlerinden farklı oldukları gibi ilaçlara da farklı tepkiler veriler. Türüne göre direnç farklılıkları gösteren böceklerin bazılarının dirençleri yüksektir. Akrep, çiyan, kertenkele, fare, gibi böceklerin ölmesi güçtür. Bu haşerelere uygulanan ilaçlar birbirinden farklıdır. İlaç uygulamaları jel ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz, ilaçlama gibi gruplara ayrılır. Direnci yüksek olan akrep fare gibi haşerelere kokulu böcek ilaçlama yöntemi uygulanırken sinek gibi direnci zayıf haşerelere kokusuz ilaçlamalar uygulanmaktadır. Böcek ilaçlama işlemi tüm bunlar dikkate alınmaz ise istenilen sonucu vermez. Bu nedenle böcek ilaçlama işlemini ilaçlama firmalarına yaptırmak en doğrusudur. Yanlış ilaçlama sağlığınızı etkileyeceği gibi böcekleri öldürmez. Ayrıca böceklere yanlış uygulanan ilaçlama öldürmek yerine artmalarına dahi sebebiyet verebilir.

Böcek ilaçlama işlemini, çalışanlara eğitimini vermiş ilaçlama firmalarına yaptırmak en doğru karar olacaktır. Ancak ilaçlama firması seçerken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Firmaların Sağlık Bakanlığı onaylı olduğuna ve ruhsatlı olduklarına dikkat edin.

Yarımada ilaçlama, İlaçlama firması olarak Bodrum ve çevresinde on yıla yakın tecrübemizle haşerelere karşı mücadelemizi sürdürmekteyiz. Bu mücadelemizde temel prensibimiz; çevreye ve insana herhangi bir zararı olmayan, haşerelere karşı ise en yüksek etkiyi gösteren biyosidal ürünleri ve yöntemleri kullanmaktır. Kullandığımız biyosidal preparatlar Sağlık Bakanlığı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından onaylanmış, en ileri teknoloji ile üretilmiş yeni nesil ürünlerdir. Uygulama yapılmadan önce tecrübeli personellerimiz tarafından sorunun kaynağı tespit edilip kalıcı olarak çözüm üretilmesi sağlanmaktadır. Şirket politikamız sizlere en ekonomik ve kalıcı şekilde çözümler sunmaktır. Yapılan uygulamalardan sonra sorunun tekrarlanması durumunda gerekli kontroller ücretsiz olarak tarafımızca yapılacaktır.

Saygılarımızla
Yarımada İlaçlama

BENZER YAZILAR
Benzer yazılar bulunamadı.
Bu web sitesi Grafix Reklam ve C.A.T. Web Tasarım tarafından yapılmıştır.